شرایط و ضوابط ارائه مقاله در همایش

 



ضمن تشکر از علاقه‌مندی پژوهشگران گرامی به ارسال مقاله برای  نخستین همایش ملی پیشرفت‌ها و فرصت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهشمند است در ارسال مقالات خود به موارد زیر توجه فرمایید:

 

1. دستاوردهای علمی مقالات می‌بایست حاصل کار پژوهشی و مطالعات مستقیم نویسندگان باشد و در صورت استفاده از نتایج و دستاوردهای سایر پژوهشگران و یا سازمان‌های همکار در پژوهش ضروری است مطابق اصول علمی و حق مالکیت معنوی ارجاعات لازم در مقاله درج گردد. بدیهی است ترجمه مقالات خارجی نمی‌تواند به‌عنوان کاری پژوهشی تلقی گردد. در صورت وجود هرگونه ادعایی در این خصوص مسئولیت آن با نویسنده مسئول مقاله خواهد بود

 

2. دبیرخانه همایش حق رد یا پذیرش مقالات ارسالی را برای خود محفوظ می‌داند و ارسال مقالات برای داوری حقی برای نویسندگان از جهت پذیرش مقاله در همایش ایجاد نمی‌نماید.

 

 3. محتوا و دستاوردهای علمی نویسندگان مقالات نباید قبلاً در هیچ کنفرانس، همایش یا مجله علمی و غیرعلمی داخلی یا بین‌المللی منتشرشده باشند (به‌استثنای انتشار محتوای مقاله در قالب پایان‌نامه، یا انتشار بخشی از آن در قالب محتوای سخنرانی یا تدریس دانشگاهی یا انتشار تنها بخشی از محتوای دستاورد علمی نویسندگان به صورتی که بتوان مقاله جدید را به‌طور مشخص از مقاله قبلی تفکیک نمود.)

 

4. پس از ارسال مقاله و در طی زمان داوری، مقاله نمی‌بایست به هیچ همایش، کنفرانس یا مجله داخلی یا بین‌المللی دیگری جهت داوری ارسال گردد.

 

5. مسئولیت عدم رعایت حق مالکیت معنوی سایر افراد و استفاده نادرست از مطالب علمی دیگران در مقاله ارسالی بر عهده نویسندگان است و دبیرخانه همایش در این خصوص مسئولیتی ندارد. بااین‌حال دبیرخانه به‌محض اطلاع از این موضوع و در هر زمان، اطلاع‌رسانی و اقدامات قانونی لازم در این خصوص را انجام خواهد داد.

 

6. مسئول پیگیری تمامی امور مربوط به مقاله ارسالی فارغ از جایگاه علمی نویسندگان، نویسنده مسئول است. 

 

7.  درصورتی‌که مشخص شود نام برخی از نویسندگان بدون اطلاع و رضایت آن‌ها در بخش نویسندگان مقاله درج‌شده است، کلیه مقالات نویسنده مسئول از فرایند داوری حذف خواهد شد.

 

8.  مقاله ارسالی باید متناسب با محورهای همایش تهیه و دارای ساختار علمی و چارچوب شکلی استاندارد همایش باشد.

 

9. اطلاعات تماسی و مشخصات نویسندگان به‌هیچ‌وجه در اختیار هیچ شخص سومی قرار داده نخواهد شد و دبیرخانه ملزم به حفظ اطلاعات شخصی افراد هست.

 

10. فایل مقالات ارسالی ضرورتاً می‌بایست به‌وسیله نرم‌افزار 2010 MS Word (ترجیحاً آخرین و به‌روزترین نسخه) تهیه و ارسال گردد. همچنین برای جلوگیری از مغایرت‏های احتمالی در فایل ارسالی MS Word 2010 (خصوصاً در اعداد و شکل‏ها) ضروری است فایل PDF مقاله نیز به همراه مقاله ارسال گردد. بدیهی است مقالاتی که صرفاً با فرمت PDF یا سایر فرمت‌ها ارسال‌شده باشد در فرایند داوری قرار نخواهند گرفت.

 

11. اضافه کردن، حذف و یا تغییر ترتیب نویسندگان مقالات صرفاً تا قبل از اعلام نتایج مقالات و با شرایط زیر امکان‌پذیر است:

 

       - اعلام علت اضافه کردن، حذف و یا تغییر ترتیب نویسندگان از طریق ارسال ایمیل، دورنگار یا نامه به دبیرخانه توسط نویسنده مسئول مقاله

 

       - اعلام موافقت تغییرات مربوطه توسط تمامی نویسندگان مقاله از طریق ارسال ایمیل، دورنگار یا نامه به دبیرخانه. این مسئله شامل نویسندگانی که نام آن‌ها حذف یا اضافه می‌شود نیز می‌گردد.

 

12.  دبیرخانه همایش اجازه انتشار مقالات پذیرفته‌شده به‌صورت چاپ کتاب مجموعه مقالات و یا انتشار الکترونیکی آن را به هر نحو دارا است. بدیهی است دبیرخانه و هیچ مرجع دیگری اجازه تغییر محتوای مقالات اعم از نام و مشخصات نویسندگان و یا متن داخل مقاله را نخواهند داشت.